40-dagenretraite
40-dagen 2025: Hij is onder ons
Steun onsWelkom in de digitale adventsretraite 2024 van www.ignatiaansbidden.org.
Ik reken erop nog tijdens mijn leven de weldaden van de Heer te ervaren (Psalm 27:13)
Deze week is de tijd om onze droom voor onszelf en voor de wereld scherper te stellen. We gaan na wat ons hindert om vol vertrouwen naar dat verlangen te leven. Ook al zien we nog niet het resultaat, er is de belofte van een glimlachend Kind.
Ik kom tot mezelf en word bewust van mijn ademhaling en lichaam. Ik probeer het stil te maken in mijn hart. In deze innerlijke stilte mag ik mij in de aanwezigheid van God plaatsen. Ik luister naar de teksten. Wat raakt mij? Waartoe word ik uitgenodigd?
‘Gelooft gij dat Ik de macht bezit om dit te doen?’ ‘Jazeker.’
Jezus ontmoet twee blinden die luid roepen om zijn aandacht. Ook onze verlangens mogen niet geheim blijven. Wie niet vraagt, zal niet gegeven worden.
Ik spreek nog even met God van hart tot hart over mijn verlangen, net als een vriend spreekt met een vriend. Ik luister naar wat God me te zeggen heeft.
Is er iets dat mij geraakt heeft tijdens deze gebedstijd? Voelde ik mij uitgenodigd om iets los te laten, mijn handen te openen en te ontvangen wat mijn verlangen zou kunnen zijn?
Citaten 1 & 2: Tastbaar nabij lees meer…
Gebedstips 1 & 2: Tot stilte komen lees meer…
1. Schrijf iets in het gastenboek
2. Kom samen met andere deelnemers bij jou in de buurt of ver weg
Alle gebedsteksten afdrukken Alleen bijbeltekst en gebedsuggesties