40-dagenretraite
40-dagen 2025: Hij is onder ons
Steun onsIn dit gastenboek kan je, in het kort (maximaal 150 woorden), iets kwijt over je gebedservaring bij het doen van de digitale retraite. Hoe heeft het Woord van God tot jou gesproken? Wat heeft je geraakt in het bidden? Het is niet de bedoeling om te reageren op anderen, goede raad of persoonlijke boodschappen te geven, te discussiëren, vragen te stellen of links te delen. Wel om te luisteren naar elkaar. De reacties worden pas gepubliceerd na goedkeuring door de moderatoren.
← Oudere berichten | Blader door de gebedservaringen | Nieuwere berichten → |
Johan S schreef op 20 maart 2015 om 17:50
Heel goede en heel heilige Drievuldigheid, laat mij echt bidden in echte dankbaarheid omdat Jij echt houdt van personen die biechten en uitnodigen om te biechten, zich bekeren en uitnodigen om zich te bekeren, penitentie doen en uitnodigen om penitentie te doen, nieuwe kansen krijgen en nieuwe kansen geven.
Heilige Jozef die luistert naar Jouw wil, bid voor ons en help ons.
Heilige Maria, help en bid voor ons
Heilige Turibius van Mongrovejo van Lima en Peru, bid voor ons
Heilige Vincent de Paul van Frankrijk, bid voor ons en help ons.
Heilige Augustinus from Canterburry and from England, bid voor ons en help ons in deze laatste rechte lijn naar Jouw verrijzenis
lilian schreef op 20 maart 2015 om 17:06
God U heeft mij gemaakt om de ander te dienen en bij te staan .Elke ochtend bid ik dan ook , geef dat ik deze dag een zegen mag zijn.
johan schreef op 20 maart 2015 om 11:24
Deze week was voor mij een confrontatie met die harde realiteit dat ik Zijn kracht meer dan nodig heb en ik niet mag vergeten Hem er om te vragen en mijn zorgen aan Hem toe te vertrouwen. De opgestapelde last was teveel. Door te vallen heb ik moeten loslaten, en dat was mijn redding.
In het moment van vallen, van loslaten, toe te vertrouwen groeide een kracht om terug op te staan en met die steun van elders nu terug verder te gaan en niet uit te stellen.
Het licht zien we het best in de donkerte.
De ervaring me bereid te tonen, zelf willen veranderen betekent een 1ste stap op die weg van bevrijding. Deze ervaring van verlossing wil ik delen. Dat ik daarvoor zo diep moest gaan, schrikt me nog altijd af, maar die ervaring nadien helpt me te geloven en te vertrouwen dat het de moeite loont. Een mooie regenboog kan je pas zien met regen en zon. Een prachtig berglandschap bestaat enkel met zijn dalen, hoe anders ik het ook zou willen.
Bedankt voor je ont-moeting, bedankt dit neer te kunnen schrijven, bedankt ook aan jullie die dit lezen voor jullie verbondenheid,
Sorry voor mijn vallen,
En alstublieft geef kracht aan mensen om nabij te zijn waar mensen vallen onder hun kruis zodat ook zij terug licht in hun duisternis mogen ervaren.
Carla schreef op 20 maart 2015 om 11:24
Nog even terugkomend op de dag van gister. De kerk betekend heel veel voor mij en ik ben dankbaar dat mijn moeder ons heeft laten dopen en versjes over de Here Jezus heeft geleerd.
De kerk is een rustpunt in de week waar ik mag zingen, bidden, bemoedigd wordt en waar ik iets mag betekenen voor andere mensen. Ook kom ik graag in andere landen in de kerk om die te bezichtigen en even rust / vrede te ervaren.
Lisette. schreef op 20 maart 2015 om 11:18
Even rustig ademen proberen mijn achterdocht mijn boosheid los te laten. Nu mij concentreren op het gebed. Moeilijk vandaag. Ik lees aandachtig de appel valt niet ver van de boom. Soms moet de vader straffen,maar ook dat kan met liefde gebeuren. Dat is mijn boosheid ik durf niet te straffen. Dat laat ik aan God over. Dan lees ik in ‘Leid alles samen tot een eenheid. Die “trouw” vasthouden aan hun gewoon – worden vrome oefeningen. De versteende gletsjerschotsen van een nauwlettende wet onderhouding. verstarde vroomheid te ontdooien. Niet de zondaars hebben Jezus gekruisigd maar de (vromen)
Op de vraag ervaar ik mijn leven als een gave van God. Er zit te veel twijfel in me. De wet onderhouden met het gedacht dat het wijsheid is. Niet met het hart.
Vraag twee. Ik denk dat ik nog teveel op mijn eigenkracht vertouw. En zijn wetten gebruik om goed te leven. De farizeeër in mij; Erg dat ik dat van mezelf denk. Dan beantwoord ook de laatste vraag. Gelukkig lees ik op het einde. BIDDEN IS LUISTEREN. Niet zoeken maar je laten vinden,ruimte maken voor Hem die zoekt (gek de tranen lopen over mijn wangen) Er gaat een spanning van mij af. Ik ben het zoeken zo moe.
Het is stil worden,open gaan,luisteren,ontvangen. Spreek Heer, uw dienaar luistert. Die laatste zin mezelf dienaar voelen. Oho zo moeilijk. Laat ons bidden om ons hart open te stellen voor God. Heer leer me vertrouwen ik heb het er zo moeilijk mee. En toch heb je al zo veel gegeven; Vergeef die kleinsgelovige. Marlo,Jeanne, M.A.M.S. Anamaria ,Marc, dank voor het delen van jullie mooie gebeden.Lisette. Iedereen een mooie dag gewenst.
marlo schreef op 20 maart 2015 om 10:46
Mijn leven als geschenk van God. Steeds mogen vertrouwen dat zijn kracht in mij blijft werken – ook als ik het zelf niet merk en twijfel aan alles. Liefde mogen ervaren en dankbaarheid mogen delen.
Dank U God voor alles en voor het mogen delen met zoveel anderen die ook Uw Liefde ervaren.
Jeanne schreef op 20 maart 2015 om 09:44
Als We zelf niet meer verder kunnen, zal Hij ons verder dragen.
Dat geloof ik. Dit doet Hij met trouw en barmhartigheid.
M.A.M.S. schreef op 20 maart 2015 om 08:53
Mijn aardse vader is er al lang niet meer maar mijn hemelse Vader is er iedere dag.Ik meld me
S,morgens als ik wakker ben en vraag zijn hulp voor de komende dag en die komt er ook
Ik ben daar zeer dankbaar voor.
Anamaria schreef op 20 maart 2015 om 07:23
Lieve God, leer ons het geheim van Christus, niet alleen deze dagen maar elke dag, de kracht van het kruis, verreijzenis na dood,
Gij bron van LICHT! leer mij als het donker is, dat een weinig licht voldoende is, om duisternis te breken.
VERTROUWEN GELOVEN EN LIEFDE met U lieve God wil ik op stap.
Marc schreef op 20 maart 2015 om 06:48
Doe mij meer en meer bewust worden van uw kracht in mij, Heer.
Aafke schreef op 19 maart 2015 om 23:30
Wat is er nog mooier dan ABBA zeggen tegen deze VADER.. GOD ik dank U voor wie U bent.!!!
Bas schreef op 19 maart 2015 om 22:36
Vader heeft altijd met veel passie muziek gemaakt. Nu is hij een oude man. Ik ga wel eens terug en zie hem spelen. Ik vraag mijn God (Abba) wat vader aan het doen is. Wat beweegt hem? Een tijd later zag ik een trompetvirtuoos spelen. Zijn klanken ontroerde mij diep. Toen pas wist ik wat mijn vader altijd aan het doen was. Mijn taak is om de mensen die aan mij zijn toevertrouwd, te ondersteunen bij het uiten van hun passies. Om ze uit te dagen of aan te moedigen. De kerk is voor mij een plek waarin ik tot rust kom en mijn God de vraag stel: waar wilt U mij hebben?
claire schreef op 19 maart 2015 om 22:24
jezus blijft me nodigen om hem te volgen…
barmhartig zijn als hij is moeilijk…
trek me mee lieve heer, zodat ik niet kan op de vlucht slaan !
Lieve schreef op 19 maart 2015 om 21:00
Voor mij is het moeilijk om iets mee te delen,.
Elke dag is er mijn gebedsmoment en zeg ik eerlijk dat ik blij ben dat God mijn Vader is en ik Zijn kind mag zijn.
Ik vraag Hem dikwijls naar een duidelijk teken. Ik weet het allemaal met mijn verstand, maar ik kan daar geen vrede in mijn hart ‘mee vinden. Eigenlijk verlang ik meer .
Ik ben wel heel dankbaar om de steun die ik krijg langs de retraite. Weten dat men verbonden is met velen.
Veel dank aan allen.
Frank schreef op 19 maart 2015 om 20:15
My father was a prisoner in the war. He learned to hurt others without knowing. Trusting Mary and Jesus comes easy for me but Abba has been much harder. I want to trust completely and loose the ability to hurt.
may m schreef op 19 maart 2015 om 19:42
lieve god
heel zeker ervaar ik mijn leven als een gave van u
en ook het leven van onze kinderen en kleinkinderen
dat is een bovenmenselijk wonder
ik kan je er niet genoeg voor danken
vandaag lukte het mij heel goed om zowel onze vreugde
als onze zogen in uw handen te leggen
het gaf me enorm veel energie
die ik kon delen met de mensen rondom mij
dankuwel goede vader
Truus schreef op 19 maart 2015 om 19:21
abba betekent voor mij vader ,God is onze vader.Mijn vader heb ik maar 5 jaar mee gemaakt toen overleed hij., als klein meisje is je vader je grote v0orbeeld,hij was lief maar ook driftig. Als iemand mij is toevertrouwd doe ik alles voor hen,ik werk in de zorg dementerende ouderen die voor mij heel waardevol zijn , De kerk betekent voor mij Gods huis hier mag ik komen en mij zelf zijn en de sacramenten ontvangen.
marlo schreef op 19 maart 2015 om 16:05
Mijn vader kon niet altijd begrijpen wat ik hem vroeg (mn over geloven) maar was er wel toen ik klein was. God-Vader is er altijd en bij Hem kan ik nog steeds al mijn twijfels kwijt. Ik mag kind zijn bij Hem en groeien in zijn Liefde.
Wat een heerlijk weten. Dank u God.
Dank allen voor het mogen delen. Dat is Kerk zijn voor mij – samen delen in Gods Liefde.
Dank u.
Lucia Neus Wong-Loi-Sing schreef op 19 maart 2015 om 14:50
St. Joseph , zorgzame beschermer , sta ons vanuit de hemel genadig bij in de strijd tegen de machten der duisternis.
En zoals Gij weleer het kindje Jezus uit het grootse levensgevaar hebt gered, zo verdedig nu ook de Heilige Kerk van God tegen vijandelijke aanslagen en alle tegenwerking. Neem ieder van ons in uw blijvende bescherming, opdat wij naar uw voorbeeld en gesteund door uw hulp, heilig leven, zalig sterven en het eeuwig geluk in de hemel verkrijgen.
Jezus , Maria , Jozef …..ik geef U mijn hart en mijn ziel .
anoniem schreef op 19 maart 2015 om 14:41
Hoe heb ik mijn vader ervaren? Gisteren toevallig weer een duidelijk voorbeeld ervaren hoe mijn vader was en is. Ik had zijn auto geleend en ik had 70 gereden waar 50 mocht. Of ik een bekeuring krijg weet ik nog niet. Maar mijn vader was zo boos op mij en uiteindelijk na veel over en weer gestaggel hierover zij hij dat hij nooit geen fouten maakte. Meneer de perfektionist waar je als kind al op je hoede moest zijn om geen fouten te maken en krampachtig de dingen zo foutloos mogelijk te doen. Toen ik pas christen werd reageerde ik ook zo op God. Dat hield ik dus niet vol. Nu weet ik met mijn verstand wel beter. Alleen mijn hart moet het nog begrijpen en vooral ervaren dat god als een liefdevolle, zachtmoedige vader voor mij wil zijn. Ik heb vandaag nog de zenuwen in mijn lijf van het voorval van gisteren tussen mijn vader en mij. Ik ging ook weg bij hem en smeet de deuren ook keihard dicht. Dat deed ik als kind ook al.
Ik probeer me vandaag te troosten uit de mooie woorden over god van vorige reacties.
Ook heb ik de gebedstips 1 t/9 eens gelezen.
Ik hoop dat ik mijn rust kan vinden bij Hem zodadelijk en voor vandaag. Zodat ik morgen weer naar mijn vader kan gaan ( waar ik mantelzorger voor ben) met een kalm gemoed.
xxx
Lucia Neus Wong-Loi-Sing schreef op 19 maart 2015 om 14:38
Abba, papa….vader ….Vader.
Mijn vader, radicaal, zorgzaam ,lief…..rechtschapen, ja dat alles kan bij elkaar.
Hij doet het goed . Hij zal nooit klagen . Vraag hoe het met hem gaat ; altijd goed zegt hij dan
want God zorgt goed voor mij. Daar dank ik voor . Hij is bijna 90 jaar en heel fier en sterk ,
en toch veel verdriet kent ,maar er niet over praat .
Dat brengt hij naar Jezus . Zo zegt papa dat !
Voor mijn kinderen of van een ander zorg ik net zo, als dat ze van mij zijn,
samen bijbel verhalen lezen of vertellen en voorzien in al wat ze nodig hebben. Dank God .
Ieder kind dat aan mijn zorg wordt overgedragen breng ik in gebed tot Onze Vader.
Lisette. schreef op 19 maart 2015 om 11:58
God onze vader geeft al een rustig gevoel. Vandaag voel ik de liefde volle blik van God (Vader) op mij gericht. Vandaag word ik er emotioneel van. De spanningen laat ik los. De muziek is prachtig. De tekst ook. Mijn gedachten gaan naar Jozef. Nooit geweten dat hij onze patroon van de kerk was.
Het woord abba, vader, pa, papa, barmhartig en rechtvaardig maar vooral zijn trouw maakt me klein. Ik voel me even kind.
Jozef heeft gezorgd voor Maria en haar kind. Hoe zorg ik voor wie mij zijn toevertrouwd?
Hier denk ik aan mijn man. Ook hij heeft mij en mijn zoon liefde vol helpen opvoeden. Onze zoon heeft zijn vader nooit gekend. Zijn biologische vader is overleden één dag na zijn geboorte. Twee jaar later zijn we hertouwt hij is een prachtige vader voor onze zoon. Sorry, als ik zo niet mag bidden. Maar Jozef pleegvader van Jezus is de patroon van de kerk. In mijn hart is hij ook de patroon van de pleegvaders. Ik ben God dankbaar voor mijn man, pleegvader van onze zoon. Samen met zijn biologische vader in de hemel. En heel de familie. Ook God onze allen vader.
Als grootmoeder heeft God me veel toevertrouwd. Zonder de hulp van de mensen en van Jezus zoon van de Vader lukt het me niet. Ik doe mijn best en hoop op de liefde volle blik van God. Want door deze retraite durf ik me er voor open te stellen. Van jullie geleerd als Zijn liefde in me is, kan ik ze geven aan die me zijn toevertrouwd. Door hem niet door mezelf.
Wat betekent de kerk voor me. De kerk zijn de mensen en niet het gebouw heb ik mogen leren in een les theologie. De kerk heeft me veel gegeven maar ook veel genomen. De mensen in de kerk begrijp ik niet altijd. Het heeft jaren geduurd voor ik vooraan in de kerk durfde te zitten. Ik voelde me onwaardig. Mijn kleren niet mooi genoeg. Uitgesloten. Soms heb ik het gevoel dat de kerk (de mensen) niet zo open zijn. Toch zit er altijd iemand tussen die me aanvaard. Ik heb heel mooie mensen mogen ontmoeten in de kerk. Echt heel fijne mensen. Zo terugdenkend best veel. Een dirigent van het kerkkoor, een deken, een man die ik ontmoet heb een bijeen komst over onze Godsdienst. En zo veel meer. Het ligt vooral aan mezelf. Ik voel me al snel angstig, dat ze me niet moeten. Weinig zelfvertrouwen. Daarom krijg ik tranen in mijn ogen als ik me rustig laat gaan en denk aan de liefde volle blik van God (Vader) op mij gericht is. Ja ook op mij. Dank u Heer. Vandaag gaat mijn gebed naar Jozef de pleegvader van Jezus. De pleegvader van onze kerk. Ik draag hem een warm hart toe. Dank voor de mooie retraite.Lisette.
Lilly schreef op 19 maart 2015 om 11:32
Ik heb een geweldige vader gehad, ,die er altijd was voor zijn gezin. , dat was zijn alles. Zo heb ik ook voor mijn moeder gezorgd ,helaas recent overleden en nu krijg ik van mijn familie nog een trap na., zo gaat dat meer, helaas!! Mijn troost zoek ik in de Kerk , daar kan ik mijn sores wel kwijt , en gelukkig zijn er ook nog heel veel goede mensen om mij heen .. Ik denk maar, het is vasten, ik lijd mee met de Lieve Heer , en toch ,en toch wordt het weer Pasen ,daar houd ik me maar aan vast , anders zou ik het niet redden , want het verdriet is heel erg groot , ook al omdat ,mijn lieve moeder ook nog een trap na krijgt. .De Lieve Heer moet het maar weer in orde zien te krijgen ,daar bid ik momenteel voor , want het is anders niet te doen ! Lilly
John Wernert schreef op 19 maart 2015 om 11:02
Heer wees mij arme zondaar genadig.
malita schreef op 19 maart 2015 om 11:01
Dank Heer voor mijn lieve vader. Zo mocht ik als kind ervaren wat het betekent veilig en geborgen te zijn in de Liefde die mij leven doet.
Marc schreef op 19 maart 2015 om 08:09
God,
door Jezus weten wij dat Gij als een vader zijt voor alle mensen.
Zo maakt Gij uw kerk tot een universele zuster- en broerderschap.
Leer mij in elke mens mijn zus, mijn broer te zien.
Help mij een goede vader te zijn.
may m schreef op 19 maart 2015 om 06:36
lieve god
ook jozef kende teleurstellingen
help ons ook bij zware teleurstellingen
geloven dat jij ons blijft zoeken en bij de hand houden
help jij er voor zorgen dat we dan ook lichtpuntjes blijven zien
en op de eerste plaats u en elkaar graag blijven zien
danku dat ik kans krijg om dit te delen
ik voel mij gedragen door jullie allemaal amen
Aafke schreef op 18 maart 2015 om 23:27
Mijn herder is de HERE GODdank U wel VOOR UW liefde.
lenie schreef op 18 maart 2015 om 22:56
zojuist thuisgekomen van “ons uitwisseling-groepje” en nog even naar gebedstip no 9 gegaan, : bidden is luisteren,
stil worden …. laat het gebeuren …. lees maar …..
welterusten
Isabella schreef op 18 maart 2015 om 22:50
Goede Herder, we zijn zo onvoorstelbaar veilig bij U: ons pad loopt nooit dood!
Als U zelf ons weidt en laat rusten, wat kan ons dan nog gebeuren? Of we goede of minder goede herders ontmoeten in ons leven… is zelfs dán eigenlijk niet meer van belang…want u ben verborgen in het hart van élk mens, in elk hart bent u hoe dan ook aanwezig… U zoekt ook naar de verdwaalde herders, U haalt ook verjaagde herders terug, verbindt ook hén, als ze gewond of ziek zijn… en dan is een ontmoeting met hen vast wel iets, waar u dan weer iets goeds van maakt…
Heer, open mijn hart steeds meer voor de mensen, die aan mij zijn toevertrouwd. Gebruik mij op die momenten dan, om misschien door mij heen een stukje van Uw onuitsprekelijke toewijding en liefde aan hen te schenken…
Leidt ons allemaal, lieve Heer, zieke, gewonde of verdwaalde schaapjes, zoals U dat wilt….amen.
mietje schreef op 18 maart 2015 om 22:28
God , U komt voor mensen op als een vader , U zorgt voor ons als een liefhebbende moeder. Op U mogen wij vertrouwen. Wij bidden U : maak ons ontvankelijk voor uw stem en zaai uw woord in onze harten.dat wij groeien in geloof en vooral beseffen dat U niet gekomen bent om te oordelen maar om leven te geven , vandaag en alle dagen die ons gegeven zijn
claire schreef op 18 maart 2015 om 21:52
de GOEDE HERDER blijft me dragen, er is een wolf in mijn leven door wie de vrede in mijn hart vaak heel erg
verstoord wordt… ik zou die wolf heel graag vergevingsgezind zijn… JEZUS blijf me nabij…waak over de wolf
… misschien leer ik hem dan liefhebben .
uw trouw is mijn hoop !
birgitta schreef op 18 maart 2015 om 21:51
lieve Vader ik wil U vragen extra veel liefde aan Ermelinda te schenken, die met een ziekte kampt. Wilt U haar vertrouwen in U vergroten? Jezus ik vertrouw op U! Dat leert zr. Faustina ons. Eeuwige Vader, ik offer U op t lichaam en bloed, de ziel en de Godheid van uw welbeminde Zoon, onze Heer Jezus Christus, tot vergeving van onze zonden en die van de hele wereld.
Omwille van zijn smartelijke lijden, wees barmhartig voor ons en voor de hele wereld.
Heilige God, heilige Sterke, heilige Onsterfelijke, ontferm U over ons en over de hele wereld. Amen
Mieke schreef op 18 maart 2015 om 21:45
Lieve Vader, ik ben uw schaapje. U bent mijn herder. U zorgt goed voor mij. U beschermt mij tegen t kwaad en tegen mezelf. U houdt mij bij de kudde. Bij U heb ik t goed. Help mij goed te zijn voor de andere schaapjes! Ook al doen ze mij soms verdriet. Wilt U mij helpen om passend werk te vinden? U weet wat mijn talenten en mijn tekortkomingen zijn. Zodat wij rond kunnen komen elke maand. Ik heb best veel slechte ervaringen opgedaan met werk. Ik wil me aan U toevertrouwen, want zelf kan ik t niet goed beoordelen. Help mij een goede herder te zijn voor mijn eigen kleine kudde. Een wijze, lieve en trouwe herder. Amen
birgitta schreef op 18 maart 2015 om 21:38
Lieve Vader, U weet wat ik altijd vraag aan U. Geloof, hoop en liefde voor mijn gezin, onze familie en kennissen, voor alle mensen. Vooral voor de mensen die hard zijn. Mogen allen zacht zijn! Door uw Liefde Vader!? Wij snakken naar vrede, uw Vrede, de Vrede van Jezus Christus uw Zoon. Zegen mijn vader, verlos hem uit het vagevuur als hij daar nog verblijven mocht, zegen mijn moeder Heer, dat al haar kinderen haar helpen en t beste voor haar willen nu zij oud aan het worden is. Amen
Bika schreef op 18 maart 2015 om 21:34
U leerde mij lopen en nam mij op de arm. Maar ik besefte het niet. Zachtjes leidt U mij aan de teugels, aan koorden van liefde trok U mij mee. U verloste mij van mijn juk en gaf mij te eten uit uw hand. Dank U lieve Papa in de hemel. Ik voel dat U bij mij bent, het mij niet altijd makkelijk maakt, maar mij toch ook verwent. Hoewel ik dat niet verdien. Ik besef dat nu. Schenk ons uw rust en vrede, uw liefde en zachtheid. Amen
marianne schreef op 18 maart 2015 om 21:29
Lieve Vader in de hemel, dank U voor mijn leven. Dank U voor de (moeizame) ontwikkeling hierin. Dank U dat U mij hierin begeleid. Help mij uw stem te verstaan. U ziet mij. U hoort mij. U houdt van mij. Dank U voor uw Zoon. Lieve moeder Maria, u ook, dank u wel voor wat uw Zoon voor ons mocht doen. Wat u voor ons heeft geleden en gebeden. Vader Jozef, wilt u bidden voor mijn kinderen? Voor geloof, hoop en liefde in hun hart? Voor mijn huwelijk? Voor onze geliefde overledenen? Amen
Truus schreef op 18 maart 2015 om 20:08
Ja ik heb wel een slechte herder ervaren,maar dit lag misschien ook aan mijzelf ik wil niemand zwart maken
Maar ook een goede herder die ons op goede gelovige banen leid.Ik vertrouw mij toe aan God Hij is Degene die ons door en door kent.Ik probeer hetzelfde tegen iedereen te zijn ,ook tegen de kinderen. Dank U Heer voor alle goeds.
monique W schreef op 18 maart 2015 om 19:55
Dank U vader God dat we U Abba vader mogen noemen dat vind ik zo groot en edelmoedig van U. Dan zegt U precies kom mijn kind. Ubent zo groot in gewone dingen.
Elly schreef op 18 maart 2015 om 19:53
Ik vind het erg spijtig dat ik op zowel mijn iPad als ook op mijn computer niet meer naar de podcast kan luisteren en weet niet wat ik moet doen om dit te verhelpen. Het is zo fijn om de dag te kunnen beginnen met luisteren en stil worden, en vanuit de gerichtheid op de Heer.
Als ik stil ben en deze tekst op me in laat werken dan kan alleen maar beamen dat er altijd goede en slechte herders zijn, geen aardse herder kan De Goede Herder , die Jezus is, evenaren.. Ik heb aan den lijve ondervonden dat ik die Goede Herder volkomen kan vertrouwen, maar dat het wel overgave van me vroeg. In de tijd dat zelf herder was van een gemeente maar die moest loslaten vanwege ziekte, kon ik dat pas toen ik me er goed van bewust was dat Hij als geen ander nu voor die gemeente zou zorgen. En dat heeft Hij gedaan! ……..Hoe de Heer voor mij zorgt, niet altijd zoals ik dat het liefst zou zien, doet mijn liefde voor Hem groeien. Hoé word ik me bewust: ” Hij heelt alle wonden en heelt alle smart” niet dat ik nu genezen ben van mijn chronische kwaal, maar Hij maakt het zacht met de Zalf van zijn Geest en draaglijk daardoor, dank u Jezus, dat u uw ongekende gang met mij gaat, ik wil daar ja, en amen op zeggen, en de mensen die u aan mij hebt toevertrouwd proberen in uw spoor nabij te zijn zoals u dat bent!
monique W schreef op 18 maart 2015 om 19:45
Dank U Here Jezus dat U op zoek gaat naar het verdwaalde het verjaagde en de gewonde zieke mensen. Die u ook zoeken en u zo nodig hebben. Here Jezus u bent Liefde . Dank u Jesucha Hamachia Jezus Christus .Amen
Frank schreef op 18 maart 2015 om 19:04
I have been both the bad and the good shepherd to others. Angry that there is still the bad shepherd in me. But my efforts to change the bad shepherd are nothing compared to God’s grace. Do with me as you will and help me to accept my own imperfections.
Carla schreef op 18 maart 2015 om 19:03
Wat een troostrijk woord op deze dag, het geeft mij een veilig, warm gevoel.
Niet ik maar de Heer gaat zelf op zoek naar de zieke, de zwakke, verdwaalde schapen.
Hij neemt mij op en draagt mij als ik niet meer kan, Hij troost mij als ik zo verdrietig ben!
Jaren heb ik me een verdrietig schaapje gevoeld die gevoelsmatig nergens bij mocht horen maar ik ben genezen door Gods Liefde voor mij. God houdt van mij! een mooier geschenk kon ik niet krijgen.
Ook al was de tekst van gistermorgen het geen me liet huilen nu ben ik weer getroost en weet ik weer voor 100% dat ik bij Zijn kudde mag horen. Heer vergeef mij dat ik soms nog even terug val in mijn oude patroon. Wilt U me leren om me verder open te stellen voor U, dat ik steeds meer van U mag gaan vertellen of schrijven voor de mensen die me lief en dierbaar zijn. Dank Heer voor de herders in mijn kring, zij brengen mij bij U als ik even niet alleen verder kan.
Slechte herders …. mensen die slechte dingen doen of vertellen …. maar Heer ik zie er altijd ook iets goeds in. Wilt U mij helpen om van mijn naasten te houden. Dank Heer, dat U op zoek ging naar mij en mij veilig thuis bracht.
Arma Fokkema schreef op 18 maart 2015 om 18:51
Ik moet bekennen dat ik niet genoeg rust neem om hier mee bezig te zijn, maar ik vind het heel goed dat onze Heer op deze manier aandacht krijgt, wat Hij zo verdient!!
mietje schreef op 18 maart 2015 om 17:22
Wat mogen we gelukkig zijn met God als onze vader die er altijd is voor Zijn arme kinderen . Bij Hem zijn we veilig . Dank U goede Vader .
Marlo schreef op 18 maart 2015 om 17:11
Steeds weer opnieuw mogen vertrouwen op God. Wat geweldig dat dit beeld blijft terugkomen.
Dank u God voor alles, dank Maria voor uw voorspraak bij Hem.
Maria schreef op 18 maart 2015 om 16:07
God, de goede herder, die me altijd weer opzoekt, als ik weg dreig te lopen.
Mij liefdevol aankijkt, me op zijn schouders neemt en me terugvoert naar de
veilige, warme stal. God, wat bent u goed voor mij !
Anamaria schreef op 18 maart 2015 om 13:18
Vanochtend…hoorde ik de vogels zingen…wat een concert..;dan dank ik God om deze kleine moment, want zijn schepping is vol van schoonheid! Het raakt me telkens weer! want zijn liefde is Groot voor ons!
Het bidden van “ONZE VADER” geeft mij kracht,liefde,vergeving en daar ben ik ook zo dankbaar ervoor.
Nu met de vasten ben ik met Jezus op weg, elke dag..;als iets moeilijk opduikt, dan denk ik Jezus je hebt nog veel meer geleden om ons Gij liefde te laten voelen, Ik zal het ontvangen, zonder klagen.
Ermelinda schreef op 18 maart 2015 om 12:27
Het gebed van vandaag raakt me des te dieper; het brengt verwarring in me op en het maar niet kunnen begrijpen.
Hoe moeilijk vind ik het om te ‘zien’ hoe God ‘gezond maakt’. Heb ik slechte herders gehad?
Ik stel vast dat het me niet lukt om me volledig toe te vertrouwen aan God, ik voel eerder wantrouwen.
“je aan God toevertrouwen” zou ik graag willen verdiepen, wat betekent dit concreet in het leven met een chronisch progressieve aandoening?
Het gebed laat me zien hoe ik worstel met existentiele angst.
Lilly schreef op 18 maart 2015 om 11:48
Deze tekst lijkt sprekend op de tekst uit Joh. uit het N.T. over de goede herder. ., die op zoek gaat naar het verloren schaap. troostvol en oh zo mooi ! Maar ik wil geen verloren schaap zijn ,maar altijd in de buurt van de Heer blijven ,en zo de troost van de Heer ,die momenteel zo heel hard nodig heb , te mogen ervaren !!!
Daarvoor bid ik momenteel. Lilly